Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia dla każdego

Gimnastyka lecznicza istnieje od wieków jako środek służący zdobyciu zdrowia i sprawności organizmu, jednak jako samodzielna dziedzina naukowa funkcjonuje od dwudziestego wieku. Niektórzy do fizjoterapii musieli się przekonać, obecnie jednak fizjoterapeuci mają pełne ręce roboty. Nie dość, że mają wielu klientów wśród ludzi, to zyskali nową grupę pacjentów – zwierzęta.
Razem z rozwojem fizjoterapii ludzkiej, rozwija się fizjoterapia zwierząt – zauważono, że pomimo oczywistej różnicy między człowiekiem i zwierzęciem można przełożyć na nie pewne wzorce. Sprawiło to, że techniki manualne stają się coraz powszechniej stosowane przy rehabilitacji i leczeniu zwierząt. Szczególne wzięcie ma fizjoterapia psów – są to jedne z najliczniej posiadanych zwierząt domowych, a troskliwi właściciele nierzadko odwołują się do pomocy specjalistów gdy ich czworonóg niedomaga.
Jest to bardzo dobry kierunek działań, ponieważ zwierzęta też potrzebują pomocy w zwalczaniu bólu i leczeniu schorzeń- a przecież nie widuje się wielu czworonogich lekarzy.

 

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top